התחרות

סמרתון הוא מרתון אופני הרים מדברי שחוגג ב-2018 את שנתו הרביעית. בשנה הראשונה המרוץ היה בן שני שלבים. ב-2016 הוספנו פרולוג ״נגד השעון״ במצפה רמון וסינגל חוה. במהדורה השלישית האירוע המשיך במתכונת הקודמת, אך עם פרולוג ארוך יותר באזור חדש ועם סטייג'ים פוינט-טו-פוינט משודרגים. השנה סמרתון מתחדש ב-3 סטייג'ים מלאים, שניים מעגליים ואחד פוינט-טו-פוינט.

רכיבת מדבר היא רכיבה ייחודית, עם מאפיינים שונים מהרכיבה בסינגל הקרוב למקום מגוריכם. תנאי חום גם באמצע החורף, מיעוט עצים, צמחייה וצל, מקטעים חוליים ומדורדרים, לצד עליות לא נגמרות וסינגלים זורמים עם אחיזה מושלמת שתוכננו ונבנו על ידי רוכבי אופניים עבור רוכבי אופניים. כל אלו מייעדים את הסמרתון לרוכבות ולרוכבי שטח מנוסים וקשוחים, שיכולים להתמודד עם 3 ימי רכיבה מדבריים ומפרקים ותנאי שטח לא פשוטים. העומדים באתגר יזכו לשחרור מפנק בכפר הרוכבים, עם אוכל נפלא, בירות, שייקים, מוסיקה והאווירה המיוחדת של סמרתון, ששמה יצא למרחוק.

תחרות האופניים תנוהל ברמה הגבוהה ביותר עם מדידת זמנים מקצועית, סימון מדוקדק בשטח, שופטים ומרשלים (בקרי בטיחות) מקצועיים, צוותים רפואיים, רכבי ניהול, חילוץ וטיפול, תחנות רענון וכמובן צוות צילום ותיעוד מקצועי.

סמרתון הוא מרתון זוגות באופני הרים, Team Race, כלומר כולם מתחרים בו בצוותים של שני רוכבים. למי שזה קונספט חדש עבורו, מדובר על זינוק יחד, רכיבה יחד כזוג, עצירה בתחנות התדלוק או בעת תפעול תקלות יחד, וחציית קו הסיום ביחד. הזמן והדירוג לכל צוות הוא משותף – אין דירוג אינדיבידואלי בתחרות.
הקטגוריות השונות הן של מין או גיל בלבד (קטגורית הגיל נקבעת עפ"י הרוכב הצעיר מהשניים). הקטגוריות:

  • זוגות נשים
  • זוגות מעורבים
  • זוגות גברים (עד 39)
  • זוגות מאסטרס 40+
  • זוגות גרנד מאסטרס 50+

מזנקים ביחד מסיימים ביחד. כדי לזכות בחולצת FINISHER יש לרכב את כל המסלולים מתחילת הסטייג' הראשון ועד סיום הסטייג' השלישי ולעמוד בזמני הגג (Cut Off Times) שיפורסמו בתקנון.

הזינוק לסטייג' הראשון עפ"י בחירה (הרוכבים בוחרים בעצמם מאיזו מכלאה לזנק, על בסיס מהירות ממוצעת משוערת). הזינוקים לסטייג'ים הבאים על בסיסהתוצאות היומיות ורשימות זינוק שיפורסמו בכל ערב.

בכל ערב יוכרזו המובילים היומיים בכל קטגורייה בטקס הסיום היומי.