זהו תקנון 2018 להתרשמות מרוח הדברים. תקנון 2019 יעודכן בהמשך, תודה!

דבר המארגנים: מרוץ סמרתון נערך בשמורות הטבע הר הנגב, יוטבתה, קטורה, נחלים גדולים, צוקי שיירות ומסיב אילת. חשוב לדעת ולזכור שגלגלי אופניים משאירים סימנים וחריצים (קוליסים) בקרקע, ופוגעים בקרום הביולוגי פגיעה לשנים, אשר משנה את ניקוז המים בשטח, פוגעת בבתי גידול של מכרסמים וזוחלים ומכערת את הנוף בפצעים לא טבעיים. לפיכך יש לרכוב אך ורק בשבילים וסינגלים מותרים ומסומנים, לא לחתוך בפניות ולקצר בסיבובים, ולשמור על הטבע למען דור העתיד.

תקנות:

1. זכות ההשתתפות בתחרות הרכיבה מותרת למי שנרשם ושילם ומופיע ברשימת המשתתפים, הציג (1) בדיקה ארגומטרית תקפה ו-(2) ביטוח תאונות אישיות המכסה רכיבת אופנים תחרותית. ניתן במקום שני אלה להציג כרטיס חבר איגוד האופנים תחרותי לעונת 2017/2018.

2. מסירת ערכת המשתתף והשתתפות תחת שם אחר אסורה בהחלט ומסכנת את הרוכב.

3. חובת רכיבה עם מספר כידון ושבב מדידת הזמנים, שיימסרו במעמד חלוקת ערכות המשתתף טרום האירוע.

4. גיל מינימום להשתתפות באירוע: 18 (ילידי 2000 ומטה).

5. ההשתתפות באירוע היא בצוותים זוגיים בלבד. על שני בני הזוג לרכוב ביחד במהלך התחרות, לעבור בנקודות הביקורת ותחנות ההאכלה ביחד, ולהגיע יחד אל קו  הסיום. זהו מרתון מדברי אתגרי ובת/ן-הזוג הם הערובה הראשונה במעלה לבטיחותך ולעזרתך במקרה הצורך. הפרש זמן מקסימאלי מותר בין בני זוג: 120 שניות. זוגות שיפתחו פער גדול מהמותר ייפסלו.

6. חובת מוכנות פיזית ומוכנות ציוד לאירוע. חובה על כל משתתף להגיע לאירוע כשהוא מוכן ומאומן לרמת הקושי של המסלול, אופיו ואורכו, ולאחר שהתנסה במסלולים ומרחקים דומים. חובה על כל משתתף להגיע לאירוע עם אופני הרים תקינים שנבדקו אצל מכונאי מקצועי טרום התחרות, ציוד רכיבה תקין ומטופל (צמיגים, גלגלים, בולמי זעזועים, קסדה, תיק גב וכולי). הפעלת רכב ניהול של המארגנים לחילוץ משתתף לא מאומן או ציוד לא מטופל שכשל, היא חוסר אחריות כלפי כל אחד ואחד מהמשתתפים שכן השקיעו באימונים ובציוד שלהם. מרתון מדברי ייקח אתכם ואת הציוד שלכם לקצה – היו מוכנים!

ציוד נדרש לרוכבים

7. ציוד חובה:
* טלפון נייד לכל רוכב  בודד או לכל זוג
* קסדה מותאמת – חבישת קסדה היא חובה בכל עת
* מינימום 1.5 ליטר מים לכל רוכב (2 בקבוקים גדולים או תיק גב)
* פנימית חלופית לכל רוכב
* לכל זוג: משאבה או מיכל CO2, ערכת תיקון תקרים, מפתח כל-בו (אלנים), מפתח שרשרת.
המארגנים לא מתחייבים לחלץ רוכבים מהשטח בשל תקלה טכנית.

8.  ביגוד: חובה לרכוב עם חולצה בעלת שרוולים.

כללי התנהגות בתחרות

9.  יש להישמע להוראות מנהלת התחרות: שופטים; מרשלים; מארגנים; רכבי ניהול וחילוץ, צבא ומשטרה. משתתף שלא ימלא אחר ההוראות ייפסל.

10. המארגנים שומרים לעצמם את הזכות למנוע ממשתתף את הזכות להמשיך במרוץ במידה והמארגנים יגיעו למסקנה כי המשתתף מצוי בסכנה בטיחותית ו/או בריאותית מסיבה כלשהי.

11.  משתתף שייתפס משליך פסולת במסלול ייפסל! אין להשאיר פסולת משום סוג בשטח התחרות. כל משתתף חייב לאסוף ולסחוב בכיסיו כל פסולת שהוא מייצר. בנקודות הביקורת שיחלקו מזון יהיו מתקנים לאיסוף אשפה – אנא השתמשו בהם.

12. יש לשמור על התנהגות ספורטיבית לאורך כל התחרות (בפרט, ובחיים בכלל). משתתף שיחרוג מכללי ההתנהגות הספורטיבית והנאותה כלפי שופטים ומרשלים, מתחרים אחרים או כלפי משתמשי שטח אחרים (הולכי רגל; רוכבים מטיילים; רכבי שטח וכולי) ייפסל. דוגמאות להתנהגות לא ספורטיבית: עקיפה אלימה, קללות; דחיפות; מניעת עקיפה; התנהגות המסכנת אחרים.

13. משתתף שנאלץ לפרוש מהמרוץ מסיבה כלשהי ידווח לצוות המרוץ בעל פה או בטלפון וימתין להנחיות מהם. משתתפים שיעזבו את המסלול ללא הודעה למארגנים יחויבו בהוצאות צוותי החיפוש שיוזנקו לחפשם.

14. המסלולים מסומנים לכל אורכם בחיצים. אין לסטות מהדרך המסומנת. בכל צומת יש להאט ולחפש את הסימון הרשמי של מארגני התחרות.

15. קטגוריות:

נשים

מעורב

גברים (שני בני הזוג, או הצעיר מביניהם, בגיל 18-39, שנת 2000-1979)

גברים מאסטרס (שני בני הזוג, או הצעיר מביניהם, בגיל 40-49, שנת 1978-1969)

גברים גרנד מאסטרס (שני בני הזוג בני 50+, שנת 1968 או לפניה)

  1. גיל המשתתף יחושב לפי שנת הלידה (ולא לפי היום והחודש). לשם דוגמה, גם משתתף שנולד בינואר 78' וגם משתתף שנולד בסוף דצמבר באותה שנה, הם בני 40 לצורך חישוב הקטגוריה.
  2. הקטגוריה נקבעת עפ"י שנת הלידה של הרוכב הצעיר מבין השנים.
  3. קטגוריה תיפתח עם מספר מינימאלי של 5 זוגות משתתפים. במידה ובקטגוריה לא יהיה מספר משתתפים מינימאלי, המשתתפים ייכללו בקטגוריה הסמוכה.
  4. קטגוריות סופיות רשמיות יפורסמו עם תום ההרשמה לאירוע ויתעדכנו לקראת המרוץ ע"י מודדי הזמנים.

16. סטייג'ינג וזינוקים:
סטייג' 1: חלוקה למכלאות זינוק לפי קצב ממוצע משוער (מעל 20 קמ"ש, 16-20 קמ"ש, עד 16 קמ"ש).
סטייג'ים 2 ו-3: חלוקה למכלאות זינוק לפי רשימות שיתפרסמו ערב קודם בהתאם לתוצאות ה-GC. הזוג המוביל בכל קטגוריה יוזנק מראש הטור.
יהיו הפרשי זינוק של עד 5 דקות בין מכלאה למכלאה. המדידה היא אישית מזמן המעבר על שטיח המדידה.

17. תוצאות ודירוגים: בכל קטגורייה יהיו תוצאות וטקס מנצחים לכל אחד מהימים (חמישי, שישי ושבת) וגם דירוג כללי וטקס מנצחים כללי על בסיס הזמן המצטבר של כל זוג בשלושת הקטעים (חמישי, שישי ושבת).
18. מדידת הזמנים בתחרות היא זוגית: הזמן המחושב לכל זוג הוא הזמן בו בן הזוג האיטי יותר חוצה את שטיח הסיום. המדידה תיעשה על ידי איגוד האופניים בישראל.
19. לכל משתתף יימדד זמן אישי מרגע חצייתו את קו הזינוק.
20. השיפוט בתחרות באחריות איגוד האופניים.

21. זמני גג (Cut Off Time):

סטייג' 1: יש להגיע לתחנת הרענון ה-2 בראש מעלה שחרות בק"מ ה-53, עד 5 שעות ו-30 דקות מהזינוק (קצב ממוצע של 10 קמ"ש).

סטייג' 2: יש להגיע לתחנת הרענון ה-2 בראש מעלה סיירים בק"מ ה-52, עד 6 שעות מהזינוק (קצב ממוצע נמוך מ-9 קמ"ש).

סטייג' 3: יש להגיע לכניסה לפארק תמנע, בק"מ ה-41, 4 שעות ו-30 דקות מהזינוק (קצב ממוצע של 9 קמ"ש).

רוכבים שיגיעו לנקודות האמורות לאחר הזמן יועלו לרכב ההפקה ויפונו מהשטח, בשמחה ובאהבה.

22. ערעורים: יש להגיש ערעור עד חצי שעה מפרסום התוצאות הראשוניות, על טופס רשמי שיימצא בעמדות ההרשמה, ובצרוף 100 שקלים. במידה והערעור יתקבל הכסף יוחזר.

23. התחרות מתקיימת עפ"י תקנות UCI ואיגוד האופנים בישראל.

ט.ל.ח למארגנים שמורה הזכות לשינויים