Category Team Bib First Name Surname Club / Team name Bib First Name2 Surname3 Club / Team name8
Women 190 190-1 Lianne  Witkin  CCC  190-2 Naama  Noyman  Team Misgav 
Women 191 191-1 Noga  Korem  Fun is fast  191-2 Nathalie  Schneitter  Fun is fast 
Women Masters 195 195-1 Limor  Hagani  ZONE3  195-2 Irena  Mazin  ZONE3 
Men 1 1-1 Elad  Shpanof  Univice  1-2 Tomer  Hutman  Univice 
Men 2 2-1 Aviv  Dahan Bilavsky  NCC  2-2 Yonatan  Baron  NCC 
Men 3 3-1 Amir  Netzer The Buttons  3-2 Yosef  Netzer  The Buttons 
Men 4 4-1 Ophir  Ravina  Sigma  4-2 Tomer  Shani  Sigma 
Men 5 5-1 Zion Sipouren שייכים לקבוצת ירקון  5-2 Ophir Sipouren שייגים לקבוצת ירקון 
Men 6 6-1 Guy  Ben-Hefer  bh  6-2 Ido  Ben-Hefer  bh 
Men 7 7-1 Nir  Gilo    7-2 Aviv  Yecheskel Orthmann  ברטלי נוער בתנועה 
Men 8 8-1 Itamar  Mordel  ASA TECHNION  8-2 Dori  Galili ASA TECHNION 
Men 9 9-1 Guy  Bar  HD-TREK  9-2 Tom  Itzhaki  IGP-Israel Go Pro 
Men 10 10-1 Aviiram Gotliv ברטלי  10-2 Nadav Gotlliv ברטלי 
Men 11 11-1 Ronen  Chernyak  Team Soyuz  11-2 Ariel  Agron  Team Soyuz 
Men 13 13-1 Shai  Naiman  הנגרים  13-2 Sagiv  Kehila  הנגרים 
Men 14 14-1 Guy  Dvir  csc Stars  14-2 Gavriel  Fenner  csc Stars 
Men 15 15-1 Zahi  Ben Gigi  Team Eshkolot  15-2 Rooi Milman Zone 3
Men 16 16-1 Ariel  Biton  Rimonbikes  16-2 Israel  Cohen  Rimonbikes 
Men 17 17-1 Shlomi  Lev  Dynamo  17-2 Emanuel  Aronhime   
Men 18 18-1 Lior  Sassi  NCC  18-2 Avraham  Atias  NCC 
Men 19 19-1 Or  Dayan  Shvoong Team  19-2 Amir  Alfie  Shvoong Team 
Men 20 20-1 Roi  Tzikorel  Yuvaliko  20-2 Yuval  Samet  Yuvaliko 
Men 21 21-1 Ran  Moshe    21-2 Idan  Turgeman   
Men 22 22-1 Yehiel  Shoval  Bike way  22-2 Moshe  Leibo  Bike way 
Men 23 23-1 Guy  Gill  ZONE3  23-2 Kobi  Giron  ZONE3 
Men 24 24-1 Michael  Semenov  dos Locos  24-2 Natanel  Sela  dos Locos 
Men 25 25-1 Oren  Feld  The Buttons  25-2 Elad  Dayan  The Buttons 
Men 26 26-1 Yoni Garty Team 443  26-2 Ori  Millo Team 443 
Men 27 27-1 Hanan  Malul    27-2 Aviv  Barabi   
Men 28 28-1 Eldad Maimon The Buttons  28-2 Assaf  Klein  The Buttons 
Men 29 29-1 Yaron  Cohen  Zbabeer  29-2 Ilan  Devir  Zbabeer 
Men 30 30-1 Mohamad  Yahya  ecc  30-2 Mohamad  Masarwe  ecc 
Men 31 31-1 Nimrod  Eldar  The Buttons  31-2 Guy  Kaftori  The Buttons 
Men 32 32-1 Alon  Ronen  Cavallo  32-2 Roy  Rubinstein  Cavallo 
Men 33 33-1 Shlomi  Haimy  Team Specialized  33-2 Eitan  Levi  Team Specialized 
Men 34 34-1 Ran  Margaliot  Pedal to the medal  34-2 Alex  Hertz  Pedal to the medal 
Men Masters 40 40-1 Itamar  Kovalio  bike way  40-2 Amir  Kurz  bike way 
Men Masters 41 41-1 Eran  Pereldik  The Simpsons  41-2 Gal  Shtub  The Simpsons 
Men Masters 42 42-1 Yaron  Bar-On   42-2 Itamar  Ziv   
Men Masters 43 43-1 Dudy  Bercovich    43-2 Moran  Braude   
Men Masters 44 44-1 Asaf  Broide  CCC  44-2 Lior  Haklay  Team Bikeway 
Men Masters 45 45-1 Boaz  Goren    45-2 Michael  Peretz   
Men Masters 46 46-1 Yosi  Amir  500W ירקון  46-2 Ben  Lotan  500W ירקון 
Men Masters 47 47-1 Yakov  Sagas  adiga cycling  47-2 Nati  Thawco  adiga cycling 
Men 48 48-1 Daniel  Kaminsky  CCC  48-2 Nitai Yakovlev CCC 
Men Masters 49 49-1 Ethan  Baratz  Team 2 Watt  49-2 Eyal  Ovadia  Team 2 Watt 
Men Masters 50 50-1 Dan  Edelstein  Danque  50-2 Enrique  Strammer  Danque 
Men Masters 51 51-1 Ophir  Bar  AmBa  51-2 Avishay  Amsalem  AmBa 
Men Masters 52 52-1 Eyal  Katzenstein  The Bottons  52-2 Ori  Levy  The Bottons 
Men Masters 53 53-1 Eliran  Chay  Team Tze Tzu  53-2 Itzik  Azriel  Team Tze Tzu 
Men Masters 54 54-1 Ilan  Harel  עמק קרבון  54-2 Amit  Avrahami  עמק קרבון 
Men Masters 55 55-1 Tzachi  Tal  Rafi1  55-2 Lev  Leykin  Rafi1 
Men Masters 56 56-1 Sharon  Pe'er Peer&Almog  56-2 Dvir  Almog  Peer&Almog 
Men Masters 57 57-1 David  Schwartz    57-2 Eyal  Michaeli   
Men Masters 58 58-1 Maoz  Paz-Tal  paz-tal's  58-2 Oshri  Paz-Tal  paz-tal's 
Men Masters 59 59-1 Didi Ankori ירקון  59-2 Arbel Kuperman ירקון 
Men Masters 60 60-1 Nir  Cohen  G&N  60-2 Golan Biton G&N 
Men Masters 61 61-1 Eli  Avzak  Adiga Cycling  61-2 Sausar  Sagas  Adiga Cycling 
Men Masters 62 62-1 Rotem  Buksbaum  oiz team  62-2 Haimi  Bennaim  oiz team 
Men Masters 63 63-1 Shay  Mandel  CanVelo Merkaz  63-2 Shay  Cohen  CanVelo Merkaz 
Men Masters 64 64-1 Aviram  Battat    64-2 Eran  Ashkary   
Men Masters 65 65-1 Tomer  Nobel  NCC  65-2 Yaniv  Brand  NCC 
Men Masters 66 66-1 Nisan Cohen    66-2 Or Yustman  
Men Masters 67 67-1 Hod  Hovav  eshkolot  67-2 Boaz  Haker  eshkolot 
Men Masters 68 68-1 Eyal  Ziv  הגליליים  68-2 Avidan  Asaraf  הגליליים 
Men Masters 69 69-1 Assi Nahir   69-2 Ran  Inbar  ירקון 
Men Masters 70 70-1 Dvir  Libhaber  GeryAteam/CCC  70-2 Samuel  Attali  GeryAteam/CCC 
Men Masters 71 71-1 Roy Haker רוכבי אשכולות  71-2 Arnon Rozenbaum רוכבי אשכולות 
Men Masters 72 72-1 Guy  Kornblit  Tlatofun  72-2 Leo  Mickelsson Oren  Tlatofun 
Men Masters 73 73-1 Eli  Israeli  Team 443  73-2 Chen  Landau  Team 443 
Men Masters 74 74-1 Sharon  Maoz  Team 443  74-2 Avi  Goltzman  Team 443 
Men Masters 75 75-1 Pablo  Retyk  Team Bike Way  75-2 Guy  Shalev  Team Bike Way 
Men Masters 76 76-1 Shahar  Millis  The Buttons / Bike.co.il  76-2 Amnon  Israeli  The Buttons / Bike.co.il 
Men Masters 77 77-1 Alon  Erez  Tech Friday  77-2 Shahar  Meir  Tech Friday 
Men Masters 78 78-1 Zohar  Alperovich    78-2 Niv  Amos   
Men Masters 79 79-1 Gil  Zeller  ccc  79-2 Tomer  Osher  ccc 
Men Masters 80 80-1 Yuval  Rosenzweig  TEAM BIKE WAY  80-2 Ziv  Anphi  TEAM BIKE WAY 
Men Masters 81 81-1 Amichay  Weinberger    81-2 Yariv  Snapir   
Men Masters 82 82-1 Eli  Cohen  The Button's  82-2 Jonathan  Nevo  The Button's 
Men Masters 83 83-1 Ron  Kaftal    83-2 Gil  Polak   
Men Masters 84 84-1 Gilad  Narkis  טחורי הנגב  84-2 Aria  Shalev  טחורי הנגב 
Men Masters 85 85-1 Angelo  Di Veroli  Puzi Factory Racing  85-2 Yaron  Danino  Puzi Factory Racing 
Men Masters 86 86-1 Yonatan  Shpanof  Univice  86-2 Dror  Shapira  Univice 
Men Masters 87 87-1 Yaron  Menahem  TEAM 443  87-2 Guy  Dvir  TEAM 443 
Men Masters 88 88-1 Paz  Bernat  The buttons  88-2 Amit  Tropper  The buttons 
Men Masters 89 89-1 Erez  Britt  yarkon  89-2 Yaron  Griner  yarkon 
Men Masters 90 90-1 Zur  Brant  Eshcolot  90-2 Or  Tzook  Eshkolot 
Men Masters 91 91-1 Gil Mazor Desert Team 91-2 Oleg Tchernishov Desert Team
Men Grand Masters 110 110-1 Jimmy  Koniarski  Team 443  110-2 Avi  Blumenreich  Team 443 
Men Grand Masters 111 111-1 Alon  Yitzhaki    111-2 Yair  Kolet   
Men Grand Masters 112 112-1 Andi  Levi  TEAM443  112-2 Jesper Thirup  Hansen  TEAM443 
Men Grand Masters 113 113-1 Shay  Yaron  500watt  113-2 Gil  Katz  Zone 3
Men Grand Masters 114 114-1 Elli  Ben Yakar Team 443  114-2 Oren  Shvil Team 443 
Men Grand Masters 115 115-1 Zeev  Gottlieb  ZA- ZA Team  115-2 Asaf  Beladev  ZA-ZA Team 
Men Grand Masters 116 116-1 Adi  Deutsch  orbea  116-2 Lahat  Maayan  hummus. liyahu 
Men Grand Masters 117 117-1 Gal  Tsachor  CCC  117-2 Amos  Gery  CCC 
Men Grand Masters 118 118-1 Raz  Shamai  Team Eshkolot  118-2 Oren  Kogut  Team Eshkolot 
Men Grand Masters 119 119-1 Ido  Peleg  TEAM 443  119-2 Ronen  9eleg  TEAM 443 
Men Grand Masters 120 120-1 Gil  Ashery  Team 443  120-2 Moshe  Yosfan  Team 443 
Men Grand Masters 121 121-1 Rami  Carmi    121-2 Guy  Sharon   
Men Grand Masters 122 122-1 Ariel  Elsner  The Buttens  122-2 Boaz  Sokol  The Buttens 
Men Grand Masters 123 123-1 Evyatar Angelrad   123-2 Arye Bar Or  
Men Grand Masters 124 124-1 Miki Sharon 500W ירקון  124-2 Lior Arditi ירקון W500 
Men Grand Masters 125 125-1 Gil  Amir    125-2 Eyal  Kaufman   
Men Grand Masters 126 126-1 Lior  Biton  NCC Xtrim  126-2 Vitaly  Frost  NCC Xtrim 
Men Grand Masters 127 127-1 Ran  Dahan  הדהנים  127-2 Nitsan  Dahan  הדהנים 
Men Grand Masters 128 128-1 Hagai  Golan ZONE 1  128-2 Yoram  Inbar  ZONE 1 
Men Grand Masters 129 129-1 Yotam  Sher  Velocity  129-2 Amir  Safranovich  Velocity 
Men Grand Masters 130 130-1 Nimrod  Ophir The Uphill Riders  130-2 Ben  Bloom  The Uphill Riders 
Men Grand Masters 131 131-1 Amir  Abraham  Limor Shany  131-2 Yaron  Bruchim  Limor Shny 
Men Grand Masters 132 132-1 Eran  Powitzer   Canvello hasharon  132-2 Yossy  Shoham  Canvello hasharon 
Men Grand Masters 133 133-1 Eran  Danon    133-2 Ori  Tamari   
Men Grand Masters 134 134-1 Amitai  Tafla  4Epic  134-2 Ilan  Tevet  4epic 
Men Grand Masters 135 135-1 Eran  Shapira   135-2 Ron Margolin  
Men Grand Masters 136 136-1 Omri  Meron  Zaznu  136-2 Ehud  Lerer  Zaznu 
Men Grand Masters 137 137-1 Mike Pantziner the Buttons  137-2 Boaz  Weingold the Buttons 
Men Grand Masters 138 138-1 Omer  Shimoni  500WATT  138-2 Izhar  Jona  500WATT 
Men Grand Masters 139 139-1 Zohar  Sloboda  443 139-2 Arie  Benyounes  443
Men Grand Masters 140 140-1 Rafael  Faehi  ירקון 500 וואט  140-2 Ran  Presberg  ירקון 500 וואט 
Men Grand Masters 141 141-1 Dror  Nagel  Teamisgav  141-2 Amir  Stein  Teamisgav 
Men Grand Masters 142 142-1 Ronen  Shirizly  Zohar&Ronen 142-2 Zohar Galili Zohar&Ronen
Men Grand Masters 143 143-1 Yair  Mulay  Zbabeer  143-2 Danny  Seelenfreund  Zbabeer 
Men Grand Masters 144 144-1 Amos  Hadar  ccc  144-2 Amos  Aizen  ccc 
Men Grand Masters 145 145-1 Yuval  Gattegno  Team Tze Tzu  145-2 gil  weiner  Team Tze Tzu 
Men Grand Masters 146 146-1 Yona  Dvir  4EPIC  146-2 Dudu  Goldfarb  4EPIC 
Men Grand Masters 147 147-1 Yehoram  Shenhar  Eshkolot  147-2 Alon  Negbi Eshkolot 
Men Grand Masters 148 148-1 Shamai  Becker  Niv & Shamai  148-2 Niv  Calfon  Niv & Shamai 
Men Super Grand 160 160-1 Eran  Kali  Cross Israel Off Road  160-2 Boaz  Weinstock  Cross Israel Off Road 
Men Super Grand 161 161-1 Moti  Keren  עמק האושר  161-2 Hod  Barshira  עמק האושר 
Men Super Grand 162 162-1 Gil  Olshansky  gct  162-2 Niv  Peles gct 
Men Super Grand 163 163-1 Yossi  Ben Shalom  Hasav ve hatzav  163-2 Shlomi  Deutsch  הצב והסב 
Men Super Grand 164 164-1 Illan Ben Yaacov אנשים ובוץ  164-2 Haim Visotzki אנשים ובוץ 
Mixed 170 170-1 Grace  Naveh  CCC  170-2 Moshe  Levy  CCC 
Mixed 171 171-1 Dan  Zigmond  CCC  171-2 Idit  Shub  CCC 
Mixed 172 172-1 Tal-Chen  Rabinowitch  Eshkolot  172-2 Amir  Slijper  Eshkolot 
Mixed 173 173-1 Chen  Fried  Eshkolot  173-2 Maya  Ben Amotz  Eshkolot 
Mixed 174 174-1 Sllomit  Shny  Limor Shany  174-2 Limor  Shny  Limor Shany 
Mixed 176 176-1 Liane  Eytan  Eshkolot  176-2 Shahar  Eytan  Eshkolot 
Mixed 177 177-1 Rom  Katz  Team 443  177-2 Ravit  Katz  Team 443 
Mixed 178 178-1 Noa  Luria  CCC  178-2 Guy  Luria   
Mixed 179 179-1 Shahar  Dahan  City Cycling Club  179-2 Hadas  Dahan  City Cycling Club 
  180 180-1       180-2      
Mixed 181 181-1 Amanda  Genez  CCC Gery Team  181-2 Nir  Sever  CCC Gery Team 
Mixed 182 182-1 Tehila  Wolf-Schaffer  teamisgav  182-2 Alon  Schaffer  teamisgav 
Mixed 183 183-1 Hadar  Gat    183-2 Melisa  Kadosh   
Mixed 184 184-1 Naomi  Luria  CCC  184-2 Itay  Peretz  CCC 
Mixed 180 180-1 Yulia  Polevaya  SERPANTIN  180-2 Yuri  Levinzon  SERPANTIN